Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu w ramach autorskiego programu współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi, m.in. w zawodach technik logistyk organizuje spotkania on-line pn. Wirtualne WSL.

My również uczestniczymy w tych wydarzeniach.

W ramach podnoszenia świadomości ekologicznej wśród młodzieży, w dniu 18.03.2022 r. uczniowie klasy 2 TL gr.2 uczestniczyli w wykładzie on-line „Wirtualne WSL – ekologistyka”,

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi działaniami wprowadzanymi przez przedsiębiorstwa z branży TSL, dzięki którym minimalizowany jest negatywny wpływ logistyki na środowisko naturalne.

Natomiast 9.04.2022 r. kl.1 i 2 TL gr. 2 uczestniczyła w wykładzie dr inż. Ireneusza Fechnera, który w ciekawy sposób opowiedział o gospodarce cyfrowej i jej wpływach na logistykę .

W związku z rozwojem handlu elektronicznego, który napędza jeszcze pandemia, logistyka wymaga nie tylko specjalnej infrastruktury, ale również wykwalifikowanych pracowników.

To zapowiedź kolejnych problemów, które zostaną poruszone w ramach spotkań on-line „Wirtualne WSL”.

Zespół nauczycieli przedmiotów logistycznych