WARSZTATY ZAWODOWE W CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ W KRAKOWIE.

9.10.2019 roku uczniowie klasy 1 TPT/P wraz z opiekunami : p. M. Mardaus oraz p. M. Glinkau uczestniczyli w warsztatach zawodowych przeprowadzonych w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.

Zajęcia edukacyjne realizowane były w pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa).

Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym i bagażem specjalnym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczniów czekał również symulator lotu.

Nie zabrakło również okazji do rozwoju umiejętności nawigacyjnych i topograficznych w oparciu o pracę z mapą – gra terenowa. Uczniowie zostali podzieleni na pięć drużyn, z których każda samodzielnie przebywała całą trasę gry. Każda z drużyn wyposażona była w smartfon ze specjalną aplikacją .