W ramach akredytacji ERASMUS + w dniach od 13.11.22 do 03.12.22 grupa 15 uczniów wraz z opiekunami wyjechali do Portugalii. W stażach zagranicznych znaleźli się absolwenci naszej szkoły oraz  uczniowie  klas czwartych tj. technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik pojazdów samochodowych. Partnerem projektu w Bradze była firma  BRAGA MOBILITY.

W czasie trzytygodniowych praktyk stażyści uczestniczyli w planowaniu, organizowaniu, sterowaniu
 i kontroli działalności firmy. Pobyt na stażach to nie tylko doskonalenie wiedzy i umiejętności praktycznych w ramach swojego zawodu ale również liczne okazje do podnoszenia swoich kompetencji językowych, do czego przyczynili się lokalni mieszkańcy, stażyści z innych europejskich krajów oraz pracodawcy.

W czasie wolnym uczniowie poznawali uroki Portugalii, odwiedzili między innymi: Porto – miasto położone nad oceanem Atlantyckim u ujścia rzeki Duero słynące z wina Porto oraz klubów piłkarskich: FC Porto oraz Boavista FC. Kolejnymi punktami była Fatima  oraz stolica Portugalii –Lizbona. Uczniowie zawitali również do Viana do Castelo, które jest perłą północnej Portugalii i łączy w sobie wszystkie najwspanialsze cechy regionu Costa Verde. Znajdują się tutaj naturalne plaże, spektakularne krajobrazy, a samo miasto nasycone jest portugalską historią i kulturą.

Stażyści codziennie odkrywali uroki Bragi. Obok licznych obiektów sakralnych napotykali pełne uroku ulice handlowe, eleganckie barokowe pałace i wspaniałe place, to także tutaj znajduje się najbardziej imponujący zabytek północnej Portugalii – Sanktuarium Bom Jezus do Monte.

Praktyki zagraniczne zakończyły  się rozdaniem certyfikatów potwierdzających pobyt uczniów, które są honorowane w całej Unii Europejskiej.