WordPress jest otwartym oraz bezpłatnym oprogramowaniem, w którym można stworzyć witrynę, blog czy aplikację. 29% sieci działa na WordPressie. Posiada zaawansowaną funkcjonalność oraz niemal nieograniczone możliwości. Ma możliwość rozszerzenia i dostosowania witryn do różnych potrzeb, ponieważ posiada ponad 45 000 wtyczek. Setki tysięcy programistów, twórców treści i właścicieli witryn spotyka się każdego miesiąca w 436 miastach na świecie. Ponad 60 milionów ludzi wybrało WordPress dla ich własnego kawałka Internetu.

Najciekawiej swoje potyczki przedstawił Mateusz Kokoszka z klasy IV TIN

GRATULUJEMY ☺


Praca konkursowa 


Strona internetowa oparta na systemie CMS-Content Management System (System Zarządzania Treścią). System pozawala tworzyć strony z niewielką wiedzą programistyczną lub korzystać bez znajomości języka opierając się na gotowych wtyczkach. Zaletą systemu jest możliwość szybkiego tworzenia stron bez zbędnego nakładu pracy. Zdecydowanie najpopularniejszym i bezkonkurencyjny System Zarządzania Treścią jest WordPress. Praca konkursowa także została stworzona właśnie na CMS WordPress.

Tematyka strony jest związana z informatyką, na stronie znalazły się:

– historia komputerów oraz telefonów komórkowych;
– wskazówki do poprawnego montażu sieci internetowej w domu;
– oraz programy które warto mieć.

Poniżej schemat witryny oraz screeny: