Klasa 2 tla 24.10.2023 odwiedziła wystawę Body Worlds. Jest to  nowa odsłona tej niezwykłej wystawy autorstwa dr. Gunthera von Hagensa.   Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie.  Zachwyca widzów już od ćwierć wieku wzbudzając ogromne emocje
i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Uczniowie mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.