Klasa 2TLa z kierunku Technik logistyk w ramach logistyki produkcji i dystrybucji odwiedziła tyską firmę produkcyjną MAJOR – producenta elementów toczonych i frezowanych ze stali
i stali nierdzewnej, stopów aluminium, mosiądzu i innych metali. Początki firmy sięgają 1955 roku.

Obecnie działalność przedsiębiorstwa obejmuje produkcję średnio oraz wielkoseryjną skoncentrowaną na wytwarzaniu wyspecjalizowanych wyrobów głównie dla przemysłu motoryzacyjnego. Ogromne wrażenie na uczniach wywarł zaawansowany technologicznie park maszynowy wyposażony w ponad 130 maszyn, dzięki któremu przedsiębiorstwo jest  w stanie kompleksowo zadowolić potrzeby klienta – od cięcia surowego materiału, poprzez obróbkę maszynową, aż do gotowego wyrobu spełniającego restrykcyjne normy czystości.  

Kierownik produkcji przedstawił zasady tworzenia głównego harmonogramu w ramach produkcji ATO: do każdego projektu dobierane są optymalne procesy obróbki stosując odpowiednie narzędzia skrawające oraz oprzyrządowanie technologiczne, które projektowane są we własnym zakresie.