W dniach od 3 do 23 listopada 2019, w ramach projektu Erasmus+ „Europejska droga
do sukcesu zawodowego”, 16 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami spędziło 3 tygodnie na stażach zagranicznych w Maladze w Hiszpanii. Swoje umiejętności zawodowe, jak i językowe , doskonalili zarówno mechanicy, informatycy i logistycy. Naszym partnerem projektu w Maladze była Tribeka training lab, która ma spore doświadczenie w organizowaniu praktyk zagranicznych. Zajęcia praktyczne odbywały się od poniedziałku do piątku w Fundacion Cudeca, Librerias Prometeo y Proteo Promotora Cultural, Bancosol Malaga, Multiservicio Moreno Nieto oraz Asociación Arrabal.
Weekndy były czasem odpoczynku i zwiedzania, nasi uczniowie oprócz Malagi, w której byli na co dzień, mogli zobaczyć Rondę oraz niedaleko położony Gibraltar. Byli również w Torremolinos i jechali kolejką linową w Benalmadenie.
Wyjazd ten był tym bardziej niezwykły, że uczestnicy projektu nie mieszkali w hotelu, ale u miejscowych rodzin. Umożliwiło to uczestnikom lepiej poznać kulturę i zwyczaje mieszkańców Malagi, a także nawiązać trwałe relacje. Nasi uczniowie świetnie wywiązywali się z powierzonych im na praktykach zadań, pracodawcy zachwalali dokładność, zaangażowanie i ich tempo pracy. Wszyscy wrócili do Polski bardziej pewni siebie, z większą wiarą w swoje możliwości i umiejętności oraz z mnóstwem wspomnień.