DBI 2019: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, a obecnie niemal na całym świecie.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym..

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut  badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

DBI 2019 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Nasza szkoła przyłączyła się do tego wydarzenia inicjując w naszej szkole w lutym pogadanki oraz wykłady w klasach informatycznych i logistycznych. Uczniowie mieli też możliwość współtworzenia gry z zakresu bezpieczeństwa w internecie, wykonania tematycznego plakatu lub posteru.