Działania wolontariatu w Zespole Szkół nr 6

1. Konkurs promujący ideę wolontariatu pt. Akcja Wolontariat

2. Konkurs plastyczny pt. „Pomocna dłoń”

3. Przeprowadzenie klasowych pogadanek nt. „Co to jest wolontariat”?

4. Konkurs na napisanie wierszy lub opowiadań nt. „Pomaganie jest fajne”

5. Akcje charytatywne w środowisku lokalnym:

- akcja „Paczuszka dla chorego Maluszka”, czyli zbiórka najpotrzebniejszych i niezbędnych przyborów koniecznych do codziennej pielęgnacji „małego czlowieka”. Zebrane dary zostały przekazane Hospicjim Świetlikowo w Tychach,

- wolontariusze Zespołu Szkół nr 6 w Tychach rozpoczęli prace w środowe popołudnia w świetlicy Hospicjum św. Kaliksta w Tychach. Przygotowywano stroiki i ozdoby choinkowe,

- akcja charytatywna pod hasłem: "Zbiórka dla Burka" na rzecz Schroniska dla zwierząt w Tychach. W ramach akcji uczniowie przynieśli karmę, miski, koce, obroże i zabawki dla psów i kotów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska.

- młodzież naszej szkoły pomagała św. Mikołajowi obdarowywać prezentami dzieci z Przedszkola nr 8 w Tychach. Oczekiwany Gość przybył w towarzystwie aniołków, diabłów, skrzata i renifera Rudolfa

- młodzież naszej szkoły wraz z dziećmi z Przedszkola nr 8 w Tychach zaprezentowała seniorom z Domu Dziennego Pobytu "Wrzos” etiudę pt: "Zimowa opowieść”.

- młodzież cyklicznie zbiera środki czystości i pomoce szkolne dla podopiecznych z domów dziecka.

6. Akcje charytatywne o zasięgu ogólnopolskim

- społeczność szkolna przystąpiła juz kolejny raz do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

- 12 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyłączyliśmy się do zbierania pieniążków z wielką chęcią i zaangażowaniem. Dołączyliśmy do sztabu z Bierunia Nowego, który z zadowoleniem patrzył na nasze działania i chęć pomocy z naszej strony. Pieniążki młodzież zbierała w trakcie przerw i w trakcie lekcji odwiedzając każdą klasę.

- Od 2009r. nieprzerwanie kontynuowany w naszej szkole jest ogólnoświatowy program „Adopcja Serca”. W chwili obecnej adopcją serca jest objętych kilkaset dzieci. Nasza szkoła adoptowała chłopca z Kamerunu, dla którego zbierane pieniądze przeznaczone są na jego edukację. 7. Przeprowadzono ankietę wśród uczniów szkoły na temat Czy warto pomagać? Jak oceniasz szkolny klub wolontariatu?