W 2008r. Zespół Szkół Nr 6 w Tychach zgłosił gotowość do ubiegania się o nadanie placówce certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promującej Zdrowie. Po dokonaniu wstępnej diagnozy i obraniu trzech priorytetów na kolejne trzy lata działań. Szkolny program został zatwierdzony na zebraniu rady pedagogicznej i wprowadzony w życie od roku szkolnego 2009/2010.

W roku szkolnym 2009/2010 oscylował wokół problematyki braku właściwych wzorców rodzinnych i wartości.

Rok szkolny 2010/2011 związany jest z tematyką braku właściwych nawyków żywieniowych.

Rok szkolny 2011/2012 związany będzie z kwestią braku prawidłowych nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Informacje o działaniach podjętych w oparciu o szkolny program promocji zdrowia znajdują się na stronie internetowej szkoły a także na tablicach informacyjnych w budynku Zespołu Szkół Nr 6 w Tychach.

Osobami odpowiedzialnymi za wykonanie działań są członkowie zespołu koordynującego wg przydzielonych zadań przez szkolnego koordynatora ds. promocji zdrowia:

Szkolny koordynator ds. promocji zdrowia – mgr Agnieszka Betleja

Członkowie zespołu koordynującego: