Poczytaj mi Przyjacielu to program działający pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Celem programu jest kształtowanie nawyku czytania książek, promowanie czytelnictwa wśród młodych, wspieranie rozwoju emocjonalnego, a także rozwijanie wyobraźni pamięci i pomysłowości. Poprzez kontakty z małymi dziećmi, wśród młodzieży, budowane jest poczucie wartości, rozwijana odpowiedzialność i cierpliwość. Uczniowie naszej szkoły od 4 lat cyklicznie, 2 razy w tygodniu odwiedzają dzieci w Przedszkolu nr 8 oraz w Przedszkolu Kubusia Puchatka w Tychach, aby zapoznawać przedszkolaków z literatura piękną.
W czasie spotkań maluchy słuchają bajek, baśni i legend. Odpowiadają na zadane pytania, wybierają swojego bohatera literackiego a także uczestniczą w konkursach plastycznych.
W ramach spotkań organizowane są również wspólne festyny oraz inscenizacje teatralne.
Od roku 2016 program Poczytaj mi Przyjacielu funkcjonuje pod nazwą PoczytajMy. Zasady uczestnictwa nie uległy zmianie. Wprowadzono jedynie aneks, iż placówki oświatowe mogą
w roku szkolnym uczestniczyć w programie tylko przez jeden semestr (po dokonaniu wcześniejszej rejestracji). Zespół Szkół nr 6 regularnie dokonuje rejestracji i wciąż propaguje czytelnictwo. Naszymi partnerami w akcji czytelniczej są dzieci z Przedszkola nr 8 "Zielony Ogród" z Oddziałami Integracyjnymi oraz Przedszkola Niepublicznego Kubusia Puchatka w Tychach. Spotkania dzieci
i młodzieży nie ograniczają się jedynie do prezentacji utworów literackich. To także obecność "żywego słowa" oraz licznych działań plastycznych. Od 2018r. młodzież naszej szkoły włączyła się do kolejnego ogólnopolskiego programu "PoczytajMy lokalnie", który stanowi moduł programu "Młodzi w Akcji".