Wycieczka do FCA Fiat Auto Poland

14 stycznia 2019r klasy pierwsze w zawodzie technik logistyk zwiedzały zakład produkcyjny FCA Fiat Auto Poland w Tychach.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcji, spawania części i podzespołów oraz montażem gotowego wyrobu. Praca robotów zrobiła na zwiedzających duże wrażenie. Linia montażu pokazała jak sprawnie i szybko realizuje się proces kompletacji i składania wyrobu gotowego. Nowoczesne metody typu pick by light czy samojeżdżące wózki transportowe pokazują nowoczesność zakładu.

Zakład  w Tychach zajmuje 2,4 mln m² powierzchni, z czego na hale produkcyjne i budynki usługowe przypada 0,5 mln m². Jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 46 sekund zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje obecnie ok. 2808 osób, a dodatkowo na jego terenie znajduje się 56 firm świadczących usługi na rzecz fabryki. To prawdziwe miasteczko przemysłowe.

Monika Glinkau