Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej i Muzeum Lotnictwa w Krakowie

 28 września 2021 roku uczniowie klasy 1 TPT wraz z opiekunami : p. M. Mardaus oraz p. M. Glinkau uczestniczyli w warsztatach zawodowych przeprowadzonych w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.

Zajęcia edukacyjne realizowane były w pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa).

Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym i bagażem specjalnym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. 

Nie zabrakło również okazji do rozwoju umiejętności nawigacyjnych i topograficznych w oparciu o pracę z mapą – gra terenowa. Uczniowie zostali podzieleni na pięć drużyn, z których każda samodzielnie przebywała całą trasę gry. Każda z drużyn wyposażona była w smartfon ze specjalną aplikacją .

Dodatkowym punktem Naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Lotnictwa Polskiego, zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące ponad 200 eksponatów związanych z historią rozwoju lotnictwa.