Wizyta logistyków w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Tychach

18 października 2018 roku uczniowie klasy 1 TL a odwiedzili Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. jest firmą o ponad 50-letniej tradycji. Początki jego działalności sięgają 1959 r., kiedy to w Tychach, przy ulicy Sadowej powstała zajezdnia autobusowa katowickiego Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Obecnie w skład struktury taboru PKM-u wchodzą nowoczesne, ekonomiczne, bezpieczne, ergonomiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego autobusy (spełniające wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin EURO), dostosowane do potrzeb pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. Wskaźniki techniczno-eksploatacyjne taboru autobusowego PKM-u są jednymi z najlepszych wśród polskich przedsiębiorstw komunikacyjnych .

 Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w prezentacji firmy  oraz zostali zapoznani z pracą dyspozytora, planisty, systemem ,,Kiedy Przyjedzie’’. Ponad to mieli możliwość zapoznać się z pracą mechaników napraw pojazdów w warsztacie oraz zwiedzić najnowszy zakupiony tabor.