Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Technologii Informatycznej w Katowicach uczniowie klasy 2 technikum informatycznego mieli okazję uczestniczenia w warsztatach poświęconych budowaniu i programowaniu robotów. W ciągu kilku godzin zajęć uczniowie projektowali i budowali roboty, a następnie tworzyli oprogramowanie, dzięki któremu mini-maszyny miały poradzić sobie z przeszkodami. Spotkaniu towarzyszył również wykład poświęcony ważnym zmianom mającym nastąpić w ciągu najbliższych lat. Mowa była między innymi o samodzielnie (bez udziału kierowców) poruszających się po drogach samochodach ciężarowych oraz pojazdach zasilanych energią elektryczną.
Spotkanie zorganizował Grzegorz Szymkowiak, a zajęcia prowadził Dawid Stojanowski reprezentujący Wyższą Szkołę Technologii Informatycznej w Katowicach.