TYSKI SPOŁECZNIK ROKU 2020

19 listopada 2020 r. w Hotelu Tychy odbyła się gala Tyski Społecznik Roku 2020.  Wyróżniono instytucje oraz osoby, które podejmują działania, akcje i przedsięwzięcia społeczne oraz w szczególny sposób  wpływają na rozwój naszego miasta.

Nagroda główna przyznana została Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego za wsparcie mieszkańców w czasie pandemii czy produkcję maseczek. Zespół Szkół nr 6 wyróżniono m.in. za działalność na rzecz tyskich hospicjów, przedszkoli  i seniorów.każdym rokiem liczba osób, które działają na rzecz innych, rośnie. Widzimy to zwłaszcza teraz, w okresie pandemii gdy ta pomoc jest tak bardzo potrzebna. Dzięki temu miasto może się rozwijać, a my możemy być z niego dumni. Bo miasto to nie tylko budynki i instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy   – powiedział podczas wręczenia wyróżnień Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy, pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz TVP Katowice.