Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu . W tym dniu odbywa się szereg wykładów oraz spotkań ze specjalistami takimi jak psychologowie, pedagodzy, terapeuci IS (Integracji Sensorycznej), logopedzi oraz dietetycy. Warto zasięgnąć szerszych informacji dotyczących autyzmu na spotkaniach organizowanych w tym dniu przez różnego rodzaju ośrodki szkolno-wychowawcze. Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. 

Młodzież naszej szkoły włączyła się w przygotowania  Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Odpowiadając na zaproszenie dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 8 w Tychach, uczniowie wyruszyli na wspólny spacer ulicami miasta. Prowadzili prelekcje, wskazując, iż ,,Autyzm  nie zaraża”, czytali bajki terapeutyczne oraz budowali labirynty, które były symbolem odbioru rzeczywistości przez osoby zmagające się z autyzmem. Akcja spotkała się z żywym, pozytywnym odzewem  tyszan.