ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU.

Czy potraficie wskazać czym różnimy się od siebie?
Wyglądem zewnętrznym, ubiorem, zainteresowaniami, zachowaniem, poglądami….
Każdy z nas jest różny, wyjątkowy i tak samo ważny!

Głównym celem Światowego Dnia Autyzmu jest przeciwstawianie się zarówno dyskryminacji jak i stereotypom dotyczącym osób dotkniętych autyzmem. Odpowiednia wiedza zmienia świadomość społeczeństwa wobec osób autystycznych.

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole został uczniom polecony do obejrzenia film „Tacy jak Wy”, ukazujący trzy historie dzieci i ich przyjaciół/ rodzeństwa. Na lekcjach wychowawczych nauczyciele przeprowadzili rozmowę z uczniami na temat autyzmu.

Kolorem Światowego Dnia Autyzmu jest niebieski. Przyjęliśmy wirtualne wyzwanie, aby sfotografować siebie lub kompozycję niebieskich przedmiotów. Na zdjęciach prezentujemy wyniki wyzwania nadesłane przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.

Szkoła Promująca Zdrowie

Opracowała M.Ratajczak