Sesja egzaminacyjna w zawodzie technik informatyk trwa. Już w poniedziałek – 12.02.2018 r. – czyli w pierwszy dzień po feriach odbędzie się egzamin praktyczny z kwalifikacji E.13 – projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami oraz kwalifikacji E.12 – montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych. Ponieważ egzaminy odbędą się tuż po feriach, informatycy – Miłosz Zawada i Grzegorz Szymkowiak – w czasie przerwy zimowej pracują nad przygotowaniem sal egzaminacyjnych. Zadanie to jest wyjątkowo czasochłonne i składa się z kilku etapów, wśród których należy wymienić: przygotowanie fizycznej przestrzeni dla stanowiska egzaminacyjnego, przygotowanie sprzętu dla zdających według otrzymanych z OKE w Jaworznie wskazań oraz konfiguracja oprogramowania – również według otrzymanych wymagań. Należy podkreślić, że nigdy nie wiadomo, która część przygotowania stanowisk egzaminacyjnych zajmie najwięcej czasu. Prace nad przygotowaniem sal dobiegają końca, co można zobaczyć na dołączonych fotografiach. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.