W ramach projektu Erasmus+ „Europejska droga do sukcesu zawodowego” w dniach od 29 sierpnia do 18 września 2021 r. grupa 24 uczniów wraz z opiekunami spędziła 3 tygodnie na praktykach zagranicznych w Bradze w Portugalii. W stażach zagranicznych uczestniczyli uczniowie klas technikum wszystkich kierunków kształcenia w naszej szkole. Z powodu pandemii dwukrotnie zmieniano termin wyjazdu. Partnerem projektu w Bradze była firma Braga Mobility.  Zajęcia praktyczne odbywały się od poniedziałku do piątku w Forte Store, MipMed, Supermercado São José, Toys R’Us, Amaro & Anibal, Heavy Auto, BelleVille, Mega Prado, VerdeCenter. Uczniowie mieli okazję podnieść swoje kompetencje zawodowe, zaobserwować sposób oraz organizację pracy portugalskich przedsiębiorców w dziedzinie logistyki, mechaniki pojazdów samochodowych, jak również IT. Konieczność porozumiewania się w języku angielskim rozwinęła ich umiejętności komunikacyjne oraz przełamała bariery w posługiwaniu się tym językiem. Z powierzonych obowiązków zawodowych grupa wywiązała się wzorowo. Uczestnicy projektu byli chwaleni przez pracodawców za dokładność, rzetelność oraz tempo pracy. W czasie wolnym oraz w weekendy poznawano okoliczne atrakcje turystyczne. Uczniowie zwiedzili Bragę, w której przebywali na co dzień. Były też wycieczki do Porto, Viana do Castelo, z okazją do kąpieli w oceanie oraz wyjazd do stolicy kraju – Lizbony, dzięki temu uczestnicy mogli zaobserwować zwyczaje mieszkańców Portugalii. Nasi uczniowie wrócili do kraju zadowoleni, bardziej pewni siebie, z większą wiarą w swoje możliwości i umiejętności oraz z mnóstwem wspomnień. Wierzymy, że wzrost samooceny z pewnością pozytywnie zaowocuje w ich przyszłym życiu zawodowym.