Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział  w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. 

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

W tym roku Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Tychach ponownie świecili na pomarańczowo. Dziękujemy za zaangażowanie, okazaną empatię i kreatywność.