HARCERSKi HART DUCHA

W lutym harcerka z mikołowskiego Hufca ZHP (na co dzień uczennica Zespołu Szkół nr 6 w Tychach) gościła w Przedszkolu Niepublicznym Kubusia Puchatka w Tychach.  Najstarsza grupa przedszkolaków  wysłuchała krótkiej prelekcji  o tym, że harcerstwo to nie tylko uczestnictwo w zbiórkach, obozach, biwakach, ale przede wszystkim pozwala zdobyć cenne umiejętności, które są ważne w naszym życiu. W Hufcu dzieci – zuchy oraz młodzież, uczą się samodzielności, zaradności i odpowiedzialności.

Wystarczy jeden obóz, by zuchy i harcerze nauczyli się rozpalać ognisko, przygotować samodzielnie posiłek, spakować plecak na wędrówkę czy korzystać z mapy. Harcerstwo to także  wspaniała przygoda: spanie w namiocie czy przeprawy przez rzekę. Uczestnictwo na zbiórkach, apelach, obozach kształtuje charakter i wychowuje. Młody człowiek uczy się być dobrym człowiekiem.