Europejski Dzień Języków

W dniach 28.09- 1.10 świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na tablicy informacyjnej umieszczonej na korytarzu przy wejściu można było po zeskanowaniu kodu qr dowiedzieć się więcej o historii tego dnia. Uczniowie przygotowali flagi krajów europejskich, które zdobiły szkołę, a samorząd szkolny umilał przerwy puszczając piosenki śpiewane w różnych językach. Na korytarzu ustawione zostały dwa monidła- Helga i John. Można było na chwilę zamienić się w którąś z tych postaci i zrobić sobie zabawne zdjęcie. 

Z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się także szkolny konkurs- na przedstawienie w formie plakatu potrawy wylosowanego kraju europejskiego. Klasy przygotowały bardzo ciekawe prace. Zwycięzcami konkursu została klasa 2 MPS/ML, która oprócz plakatu ze słodkimi specjałami Rumunii przygotowała poczęstunek – kawę u Draculi.

Opracowała: M.Ratajczak