klasy informatyczne podjęły się udziału w akcji posterowej.
każdy chętny może dołączyć ☺
szczegóły – sala 410 ☺

Dane osobowe to zbiór informacji, które umożliwiają zidentyfikowanie danej osoby. 

Według ustawy o ochronie danych osobowych – dane osobowe to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.

Na każdym urządzeniu, kiedy przeglądamy internet zapisujemy na nim również „ciasteczka” („cookies”), czyli małe pliki. W ten sposób zapisują się informacje na urządzeniu np. o odwiedzonych stronach. Wszystko odbywa się w tle. 

Informacje w postaci cookies zapisują się także podczas otwierania reklam na stronach, mogą one śledzić obecność w sieci i przekazywać dane. W ten sposób można łatwo utworzyć profile użytkowników. 

Jeśli nie chcesz, aby ktoś w internecie podglądał cię bez twojej zgody, zablokuj pliki cookies i dane z witryn innych, niż te, które odwiedzasz. Nie używaj wszędzie tego samego hasła  – unikaj podobnych kombinacji w hasłach – różnorodność to klucz do dobrego… klucza. Jeśli korzystasz z przelewów internetowych nie zapominaj się wylogować ze strony banku. Jeśli tego nie zrobisz, to pozostawiasz otwartą furtkę hakerom. Nie zostawiaj też komputera „na chwilę” samego w miejscach publicznych, szczególnie, gdy przeglądarka zapamiętała hasła.

Nie informuj wszystkich o każdym wydarzeniu szczególnie na portalach społecznościowych.