Uczniowie klas : 1 TL/TPT i 2TL/TPT pod opieką pani Magdaleny Mardaus i pani Moniki Glinkau 24 maja 2018 roku zwiedzili Śląskie Centrum Logistyki oraz Port Rzeczny w Gliwicach.

Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i transportu, elastycznie dopasowane do indywidualnych potrzeb, zapewniając nowatorskie rozwiązania i zarządzanie zaawansowanymi projektami logistycznymi.

Uczniowie zostali zapoznani z infrastrukturą i środkami transportu Śląskiego Centrum Logistyki oraz portu śródlądowego , w tym żurawi , suwnic , środków transportu drogowego i kolejowego dających możliwość świadczenia usług transportu kombinowanego.

Ponad to uczniowie obejrzeli magazyn bimodalny i magazyn towarów ADR. Dużym zainteresowaniem cieszył się załadunek kręgu stalowego ważącego 11000 kg na specjalne wagony  w magazynie stali.

Doświadczenie, wiedza i profesjonalizm pracowników firmy uświadomiły naszym uczniom jak ważna jest inwestycja we własne kwalifikacje zawodowe , aby móc pracować na wymarzonym stanowisku.