W ramach międzynarodowej wymiany młodzieży, w kwietniu przebywała w Tychach grupa  licealistów z Putignano (Włochy). Nasi Goście mieli możliwości poznania Zielonego i Czarnego Śląska. Z sentymentem wspominali wyprawy nad Jezioro Paprocańskie. Odwiedzili najstarsze dostępne rejony Kopalni Guido. Ze szczytu Szyndzielni podziwiali panoramę Beskidów. Wędrowali klimatycznymi uliczkami Krakowa.

Przemierzyli również trakt pamięci w Auschwitz. W ostatnim dniu pobytu w Tychach   uczestniczyli w zajęciach Zespołu Szkół nr 6. W laboratorium eksperymentowali z ogniem, na warsztatach samochodowych zmieniali koła i uruchamiali silniki. Rywalizowali w zawodach sportowych i w grach strategicznych. Poznali śląską gościnność: kuchnię i zwyczaje.  Najważniejszym wspomnieniem będą  nawiązane przyjaźnie; podtrzymywane przez maile, rozmowy telefoniczne i odwiedziny …. zatem do ponownego spotkania w październiku.