Warsztaty zawodowe w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.

 

Dnia 5 marca 2019 roku uczniowie klas TL i TPT wraz z opiekunami : p.M.Mardaus oraz p.A.Watoła uczestniczyli w warsztatach zawodowych przeprowadzonych w Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie.

Zajęcia edukacyjne realizowane były w pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski oraz wyposażonych w specjalistyczną infrastrukturę terminalową (m.in. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa).

Podczas wycieczki precyzyjnie omawiana była ścieżka pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym i bagażem specjalnym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na uczniów czekał również symulator lotu.

 

Nie zabrakło również okazji do rozwoju umiejętności nawigacyjnych i topograficznych w oparciu o pracę z mapą – gra terenowa. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny, z których każda samodzielnie przebywała całą trasę gry. Każda z drużyn wyposażona była w smartfon ze specjalną aplikacją. Najszybciej zadanie rozwiązała grupa uczniów z klasy 3 TL/TPT.