Światowa Kampania 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

16.11.18 to dzień, w Zespole Szkół nr 6 w Tychach, solidarności z osobami skrzywdzonymi.  W myśl przewodniej myśli  Światowej Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży: Nie bój się – powiedz NIE  uczniowie włączyli pomarańczowe światło. To alert przeciw zadawaniu bólu fizycznego i psychicznego wśród rówieśników. To symbol świadomości problemu, który jest i powinien być niwelowany. Miejsce agresji zajął relaks, odprężenie i spokój ducha. Uczniów witano mandarynkowymi i pomarańczowymi przekąskami a obowiązkowym kotylionem była pomarańczowa wstążeczka. Ściany szkoły przemówiły plakatami, planszami i hasłami, głoszącymi sprzeciw wobec przemocy i milczeniu (które często odczytywane jest jako bierna aprobata agresji). Uczniowie klasy I TL wraz z dziećmi z Przedszkola nr 8 w Tychach przygotowali dla mieszkańców naszego miasta etiudę teatralną, która  emocjonalnym przekazem poruszyła odbiorców spektaklu.