mechanik samochodowy

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

(kierunek realizowany we współpracy z firmą Inter Cars)

To kierunek związany z obsługą i naprawą współczesnych pojazdów samochodowych. Zaletą kierunku jest dostosowanie treści nauczania do wymogów współczesnej techniki samochodowej. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny, naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Jako jeden z nielicznych zawodów pozwala na wykorzystanie zainteresowań i pasji w pracy zawodowej, przynoszącej dzisiaj specjalistom z tej dziedziny znaczne profity finansowe.

Czego uczysz się na zajęciach?

• przeprowadzania regulacji zbieżności kół;
  • wykonywania napraw i bieżącej obsługi pojazdów samochodowych;
  • posługiwania się nowoczesnymi urządzeniami do diagnostyki samochodowej – na wyposażeniu szkoły urządzenie diagnostyczne KTS BOSCH;
  • wykonywania prac konserwacyjnych samochodu;
  • kontrolowania  stanu technicznego zespołów i układów samochodowych;
  • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych;
  • aktualnych zagadnień i przepisów prawnych niezbędnych do uzyskania prawa jazdy kat. B.

Trzyletni cykl kształcenia kończy się teoretycznym i praktycznym egzaminem zawodowym z kwalifikacji MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

Gdzie możesz pracować ?

Mechanik pojazdów samochodowych może prowadzić własny warsztat samochodowy lub podjąć pracę między innymi w:

• stacjach obsługi i kontroli pojazdów samochodowych;
  • zakładach produkcyjnych i naprawczych związanych z motoryzacją;
  • salonach sprzedaży samochodów i instytucjach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi;
  • przedsiębiorstwach transportu samochodowego;
  • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji;
  • firmach zajmujących się likwidacją pojazdów samochodowych.

W naszej szkole większość przedmiotów zawodowych realizowana jest jako PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU, przez co zrozumienie trudnych zagadnień teoretycznych staję o wiele łatwiejsze.

Dzięki współpracy z firmą „Inter Cars” zajmującą się szkoleniem pracowników wykwalifikowanych zakładów motoryzacyjnych, nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wartościowych kursach, kończących się uzyskaniem imiennych certyfikatów.

Wieloletnie doświadczenie szkoły w nauczaniu kierunku, współpraca z wieloma firmami branży motoryzacyjnej, doskonała kadra oraz bogate wyposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne daje gwarancję odpowiedniego przygotowania absolwentów do wykonywania wyuczonego zawodu.

Ponadto:

• szkolenia prowadzone w ramach programu „Młode kadry” koordynowanym przez firmę  "Inter Cars". Dodatkowe kwalifikacje zapewniają firmy z branży motoryzacyjnej takie jak: Bosch, Castrol, Denso, LUK, Scheffler, OSRAM,
  • kurs diagnostyki samochodowej certyfikowanej przez firmę Bosch,
  • praktyki zgodne z programem nauczania w renomowanych firmach

Absolwent może kontynuować naukę i zdobyć zawód zarówno technika pojazdów samochodowych jak i elektromechanika pojazdów samochodowych.