NA  PARAPETÓWCE W TEATRZE ŻELAZNYM W KATOWICACH .

Sezon teatralny 2018/19, pasjonatów Melpomeny z Zespołu Szkół nr 6 w Tychach,  otworzyła sztuka Parapetówka w reżyserii Ewy Błachnio. Uczniowie naszej szkoły odkryli nową przestrzeń artystyczną w Teatrze Żelaznym w Katowicach. W odpowiedzi na zapotrzebowanie widzów,                w repertuarze widnieją sztuki, które zapewniają swobodę, humor, ale i refleksję.

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Głównymi bohaterami są: Anna i Paweł – pałający do siebie ideologiczną nienawiścią. Sytuacja ulega zmianie, gdy Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Chwilami ich wymiar poczucia humoru realnie zaskakuje widzów i autentycznie rozbraja… śmiechem!
Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać.

Ważny spektakl, cenny, potrzebny i horrendalnie wprost na czasie – wobec tego, co za oknem,

Anna Rzepa-Wertmann
                                                                                                          „Dziennik Teatralny”