MAGAZYNIER - LOGISTYK

To kierunek, w trakcie nauki którego zdobędziesz kwalifikacje z zakresu obsługi różnych magazynów, zarówno przyprodukcyjnych, dystrybucyjnych jak i spedycyjnych. Na zajęciach lekcyjnych nauczysz się obsługi branżowych programów komputerowych. Poznasz zasady sporządzania dokumentacji magazynowej, jak również zasady rozmieszczenia towaru w magazynie zgodnie z systemem przechowywania zapasów.

Umiejętności zawodowe:

• przyjmuje i wydaje towary z magazynu;
  • kontroluje jakość i ilość towaru przyjmowanego i wydawanego;
  • rozmieszcza towar w magazynie i dokonuje na bieżąco inwentaryzacji towaru;
  • ponosi odpowiedzialność za towar zgromadzony w magazynie;
  • prowadzi dokumentację magazynową,
  • sporządza dokumentację handlową dotyczącą przepływu między kanałami dystrybucji;
  • obsługuje zintegrowane systemy informatyczne wspomagające zarządzenie logistyczne i dystrybucję,
  • organizuje procesy przedprodukcyjne.

Cykl kształcenia w zawodzie Magazynier-logistyk, kończy się egzaminem zawodowym  z kwalifikacji SPL.01. Obsługa magazynów

Absolwent Szkoły Branżowej I stopnia będzie mógł kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia. Absolwenci Branżowej Szkoły II stopnia po uzyskaniu świadectwa dojrzałości będą mogli kontynuować naukę na studiach wyższych.

Możliwości zatrudnienia po uzyskaniu kwalifikacji:

• firmy logistyczne, produkcyjne, posiadające różne typy magazynów;
  • centra logistyczne;
  • terminale kontenerowe;
  • centra dystrybucyjne;
  • firmy produkcyjne, handlowe i usługowe.
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej- własne firmy handlowe.