Logistycy w Tyskich Browarach Książęcych

Uczniowie klasy 4TL wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Tomecką oraz opiekunem grupy p. Moniką Malik udali się na wycieczkę przedmiotową do Browarów Tyskich, największego przedsiębiorstwa piwowarskiego w Polsce.

Po zakamarkach Tyskich Browarów Książęcych oraz Tyskim Browarium (muzeum piwowarskim)oprowadzała nas p. Danuta Janecka- przewodnik grup polskich i niemieckich (na co dzień nauczyciel j. niemieckiego w Naszej szkole). Zobaczyliśmy kolekcję piwnych eksponatów, film 3D, poznaliśmy historię browaru i  odwiedziliśmy najciekawsze miejsca kompleksu. Między historią przeplatała się teraźniejszość mająca postać prężnie działających kanałów sprzedaży, mocy produkcyjnych.

Jak dowiedzieliśmy się ciągła poprawa poziomu obsługi partnerów handlowych oraz klientów we wszystkich kanałach sprzedaży zyskuje udokumentowane uznanie. Zgodnie z wynikami niezależnego badania jakości obsługi w handlu, przeprowadzanego kilkakrotnie w ciągu roku przez renomowany Instytut Pentor, poziom usług Kompanii Piwowarskiej został przez dystrybutorów hurtowych, tradycyjne placówki handlowe oraz gastronomów oceniony jako najlepszy spośród wszystkich browarów.

Do ważniejszych przedsięwzięć inwestycyjnych należy zaliczyć nową linię rozlewniczą do butelek zwrotnych, zwiększenie powierzchni magazynowej oraz nową warzelnię.Największymi odbiorcami produktów Kompanii są Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i Niemcy. Nie przechwalając zbytnio Kompanii Piwowarskiej można spokojnie stwierdzić iż  jest ona liderem w Polsce pod względem sprzedaży, tempa wzrostu, jakości obsługi i zyskowności oraz światowym liderem w zakresie jakości.

To była udana lekcja przedmiotowa.

Opracowała: Aleksandra Tomecka