31 maja 2017 roku w Muzeum Achwitz- Birkenau odbyła się sesja edukacyjna kończąca całoroczny projekt Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata. Gościem specjalnym konferencji był pan Kazimierz Piechowski, były więzień Auschwitz, ktory 75 lat temu wraz z trzema innymi współwięźniami zorganizował jedną z najbardziej brawurowych ucieczek z nazistowskiego obozu. Wysłuchanie unikatowego świadectwa wpisuje się w projekt spotkań ze świadkami historii prowadzony w ZS nr 6 już od wielu lat. Na zakończenie sesji edukacyjnej zostały ogłoszone wyniki Ogólnoplskiego Konkrsu Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata. Klasa IV Technikum Informatycznego znalazła się w gronie zwycięzców! Praca uczniów zajęła 1 miejsce w kategorii prezentacja multimedialna i została nagrodzona aparatem fotograficznym marki Nikon.