ŚWIATOWA KAMPANIA

19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

http://www.zs6.tychy.pl/wp-content/uploads/2018/10/wwsf_yellow_ribbon_en-190x280.png
http://www.zs6.tychy.pl/wp-content/uploads/2018/10/logo_po_drugie-1-280x280.jpg

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Dołącz do koalicji przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży! Co Ty możesz zrobić, żeby świat był wolny od przemocy wobec dzieci i młodzieży?


Film promujący Kampanię - 19 Dni przeciw przemocy

Piosenka Kasi Moś, promująca naszą akcję w Tychach